Samsung 2020 Yılında Telefon Sektöründen Çekilebilir

Akıllı telefon sektöründe büyük bir üne sahip olan Samsung, her sene piyasaya sürdüğü amiral gemileriyle kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Peki satışlar, gösterilen ilgi ile aynı oranda yükseliyor mu? Android işletim sisteminin kullanıldığı cihazlar günden güne artıyor. Bu nedenle Samsung’un akıllı telefon satışlarında son 5 yılda gözle görülüre bir düşüş var. Kullanıcılar, Asus, Nexus, Xiaomi ve Huawei gibi piyasaya sürülen modelleri, fiyat ve performans açısından yeterli buldukları için tercih ediyorlar. Bu durum da Android işletim sistemli akıllı cihazlarda rekabet günden güne artıyor.

Tech.pinions internet sitesinde yapılan bir analize göre Samsung, önümüzdeki beş yıl içerisinde akıllı telefon piyasasından çekilcek gibi bir öngörüde bulunulmuş. Analist Ben Bajaran’ın yaptığı öngörüye göre; “Piyasaya sürülen Android işletim sistemli akıllı telefonların 300 – 400 dolar arasında bir fiyat skalasında olduğunu gösteriyor. Samsung’un bu pazarda tutunabilmesi için fiyat politikasını piyasadaki diğer markalarla aynı düzeyde tutması gerektiğini söylüyor. Aksi taktirde 2020 yılına gelinceye kadar, piyasada artık Samsung’un telefonlarını göremeyiz.”

Şu an piyasada bulunan Motorola Moto X Pure Edition 379 dolar, Nexus 5X ise 399 dolardan satışa sunuluyor. Hemen hemen aynı özelliklere sahip Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge ise 700 – 800 dolar arası satış fiyatına sahip. Bu öngörülere dayanarak, Samsung ileriki dönemlerde akıllı telefon pazarında bulunmak istiyorsa, fiyat politikasında revizyona gitmesi gerekecek. Unutmayalım ki, sektör lideri Nokia, şimdilerde sadece sohbetlerimiz arasında isminin geçmesiyle yetiniyor.

samsung-edge
okuyucuYorumlarimiz

Yazan:admin | Tarih: 27.11.2015 | Kategorisi: Blog

okuyucuYorumlarimizokuyucuYorumlarimiz

KULLANICI YORUMLARI

okuyucuYorumlarimiz

SON YAZILAR

OSesliSohbet.Com Odalari

OSesliSohbet.Com Sesli Chat OSesliSohbet.Com Sesli Sohbet Sesli Site Sesli Siteler OSesliSohbet.Com OSesliSohb...

DEVAMINI OKU

22 Ocak 2017

SON YORUMLAR

Ali Kemal | Demişki;

Abicim Eline Koluna Sağlık 10 Numara 5 Yıldız olmuş daha ne isteyelim Allah' tan ;) Başarılarınızın devamınıdiliyorum. Herzaman Böyle Güzel şeyler Bek...

YORUMU GÖR

22 Ocak 2017

Nazan | Demişki;

Siteniz çok güzel olmuş Tebrik ediyorum

YORUMU GÖR

22 Ocak 2017

Turhan | Demişki;

Hakikaten cok Basarili Bircalisma olmuş ellerinize kollarınıza saglik

YORUMU GÖR

22 Ocak 2017